Bruģakmens ekspluatācijas laikā jāievēro sekojošas lietas:

  • Bruģakmeņa virsmai pēc ieklāšanas un ievibrēšanas jāatrodas apmēram 5-10 mm virs apmales, jo laika gaitā notiks pamata sēšanās.
  • Bruģakmeņa pielietojums pēc tā biezuma: 50 mm – ietves celiņiem; 60 mm – ietves celiņiem, uz kuriem iespējama periodiska vieglā transporta kustība; 80 mm – brauktuvēm, iebrauktuvēm un stāvvietām;100- 120 mm – konteineru laukumiem, ostu termināļiem un noliktavu laukumiem.
  • Bruģakmens krāsa (arī nekrāsotam bruģakmenim) mainās atkarībā no mitruma un pildmateriālu toņa, bet krāsu atšķirība parasti izzūd 4-5 mēnešu laikā pēc bruģa ieklāšanas. (Atsevišķās bruģakmens paletēs var būt nelielas krāsu nobīdes, bet laika gaitā tās izzūd.)
  • Bruģa atstarpes jāpilda ar smiltīm: jo lielāka atstarpe, jo rupjāks materiāls nepieciešams. (Pēc formulas “atstarpe x 0,8”.) No atstarpju pareizas pildīšanas atkarīga seguma ilgmūžība.
  • Sīki ieplēsumi, kas redzami pēc lietus, bruģakmens lietošanas iespējas nemazina.
  • Bruģakmens virsmā var parādīties balti izsvīdumi, pie kuriem var būt vainojami šādi faktori: nepietiekams virsmas blīvums; nefiltrējošs pamats; nepietiekoša ūdens novadīšana; bruģakmens ilgstoša atrašanās ūdenī. Izsvīdumi izzūd 1-3 gadu laikā, bet no tiem iespējams atbrīvoties arī ātrāk ar mehāniskās tīrīšanas vai sālsskābes tīrīšanas palīdzību. (Pēc sālsskābes tīrīšanas nepieciešama tūlītēja skalošana ar ūdeni.)
  • Ziemas periodā bruģakmeni kaisīt ar smilts- sāls maisījumu, kur sāls sastāvs nepārsniedz 5%.
  • Attītot bruģakmeni no sniega un ledus, izmantot mehānismus un darbarīkus ar gumijas uzlikām.

SIA “Ventbetons” neuzņemas garantijas saistības par bruģakmeņu mehāniskiem bojājumiem (piem., neuzmanīgi tīrot sniegu ziemā) vai tad, ja bruģakmens seguma ieklāšanas procesā pielietotas nepiemērotas tehnoloģijas.

par mums
Vārdam ir jāsatur no 3 līdz 32 simboli!!
E-pasts ir ievadīts nepareizi!
Teksta garumam jābūt no 10 līdz 3000 simboliem!
5
gadu garantija
40+
produktu līnijas
400+
produktu līnijas
100%
modifikācijas
1992
ANNO